Nasze Siatkarki w Finale Mistrzostw Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mika
poniedziałek, 29 maja 2017 08:30

Duży sukces sportowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej!!!

"Szlichtyngowa górą!!!" tak krzyczały dziewczyny wraz z trenerami, po przyjeździe do domu, zmęczone, ale bardzo szczęśliwe i dumne!

No cóż, praca robi swoje, duże zaangażowanie p. Witolda Jasika i p. Radosława Wasielewskiego oraz ciężka praca dziewcząt zrobiło swoje! Złoto w województwie, no i 8 miejsce w Polsce. Jestem dumnym dyrem i gratuluję wyniku!!!

A to relacja sporządzona, przez p. Witolda:

"W dniach 25-28.05.2017r. w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Warunkiem uczestnictwa drużyn w finale ogólnopolskim było zdobycie złotego medalu w województwie. To zaszczytne miejsce w lubuskim zdobyła nasza szkoła, i to ona reprezentowała nasze województwo w rozgrywkach krajowych. Ambitna postawa naszych siatkarek z najlepszymi drużynami w kraju, pokonanie w grupie drużyn z Kłodzka i Jedlicze dała nam szansę walki o wejście do pierwszej czwórki turnieju ze szkołą z Chobrzan. Niestety, po zaciętej walce szlichtyngowianki przegrały w trzecim secie 12:15, późniejszym brązowym medalistą turnieju. Trzydniowe zmagania naszych siatkarek zakończyły się dużym sukcesem dziewcząt, które zdobyły ósme miejsce w kraju, najwyższe w dotychczasowych startach w rozgrywkach szkolnych."

W imieniu swom i społeczności szkolnej BARDZO DZIĘKUJĘ!