Listopada 2019

Sobota 30 listopada 2019

ANDRZEJKI KLAS I - III PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
sobota, 30 listopada 2019 00:00
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się ,,Andrzejki’’. Dla dzieci z klas I-III był to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski, rodzice i dzieci przygotowały liczne atrakcje.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto będzie szczęśliwy, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbach był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w klasach gdzie czekały przekąski i napoje lub w kawiarence, która oferowała między innymi pyszne ciasta, gofry przygotowane przez  zaangażowanych rodziców.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
ZDJECIA

 Piątek 29 listopada 2019

Narodowe Czytanie – podziękowanie od Prezydenta RP PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 29 listopada 2019 00:00
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Choć ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie odbyła się w pierwszą sobotę września, to jej echa jeszcze pobrzmiewają. 28 listopada bowiem Zespół Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej otrzymał specjalne podziękowanie od  Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Przypomnijmy, że 7 września ponad 30 osób zgromadziło się w nowym lokum naszej biblioteki szkolnej, aby wspólnie poczytać dzieła literackie, czyli wybrane przez Parę Prezydencką polskie nowele. Współpraca z Biblioteką Publiczną w Szlichtyngowej oraz polonistkami i uczniami ze szkół podstawowych w Starych Drzewcach i w Jędrzychowicach zaowocowała mile i efektywnie spędzonym przedpołudniem.
Za zaangażowanie i pomysłowość w organizacji tego przedsięwzięcia nasza szkoła otrzymała upominki z Kancelarii Prezydenta RP: list od Pana Prezydenta, pamiątkową książkę, zawierającą                       8 polskich nowel czytanych podczas akcji oraz flagę Polski ze specjalną dedykacją na pamiątkę 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
Wszystkie te upominki można będzie obejrzeć na ekspozycji w bibliotece szkolnej.
Justyna Jasik

ZDJECIA


,,Digital Kids’’ nauka programowania w klasach I-III PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 29 listopada 2019 00:00
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Za nami już pierwsze spotkanie z robotem ,,Dash’’, ,,Scottie ‘’ i pierwsze wrażenia – to jest super zabawa! A wszystko to za sprawą projektu o nazwie „Digital Kids – zaprogramuj misję na Marsa! NUTS3 zielonogórski” który  jest współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W ramach realizacji projektu uczniowie korzystali  między innymi z: tabletów, zestawów klocków edukacyjnych LEGO WeDo 2.0, robota do nauki programowania ,,Dash’’, gier edukacyjnych do nauki programowania ,,Scottie’
Działaniami zostali objęci uczniowie klas I – III i ich wychowawcy. Nauczyciele w ramach projektu wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanego edukatora, który jednocześnie pełnił rolę mentora w trakcie prowadzonych zajęć z uczniami. 
Dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, koncentracji uwagi, rozbudzały w sobie ciekawość nowych technologii i postawiły pierwsze kroki w świecie programowania. To połączenie nauki z zabawą sprawiło dużo radości.
Opracowała: JP

GALERIA

 Czwartek 28 listopada 2019

Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszanowa PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
czwartek, 28 listopada 2019 09:34
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

W dniu 27 listopada 2019r. odwiedziła nas jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszanowa.
Druhna Julia, druh Marek i druh Zbigniew zapoznali młodych adeptów sztuki pożarniczej z zakupionym sprzętem ze środków WFOŚ   i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Niewątpliwie udział w akcjach ratowniczych , w gaszeniu pożarów, usuwaniu trujących chemikaliów i przeszkód mechanicznych wymaga posiadania właściwego wyposażenia strażackiego.
Ten sprzęt to: pompa pływająca Niagara, oraz wentylator oddymiający wysokiej klasy, oraz sygnalizator bezruchu.
Uczniowie serdecznie podziękowali druhom za możliwość zapoznania się z działaniem sprzętu ratującego ludzkie życie i mienie. Była to bardzo pouczająca lekcja.

ZDJECIASobota 23 listopada 2019

DWA ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
sobota, 23 listopada 2019 23:24
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

„Rzecz to wielka niesłychanie

Gdy  przedszkolakiem się zostanie

Wiele rzeczy trzeba wiedzieć

Wiele rzeczy trzeba umieć…”

 

 

W piątek 22 listopada w naszym przedszkolu miały miejsce dwie uroczystości. Tego dnia w obecności Rodziców, Pana Burmistrza oraz zaproszonych gości do grona przedszkolaków włączonych zostało 28 dzieci. Przedszkolaki wystąpiły w pięknych strojach, spódniczki uszyła pani Sylwia Łysek, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym poprzez wiersze, piosenki i taniec, uwieńczeniem było pasowanie przez pana Dyrektora, wręczenie dyplomów i słodkich rożków. Głos zabrał również Pan Burmistrz, gratulował dzieciom pięknego występu, wręczył słodkości i bukiet kwiatów, bardzo dziękujemy. Druga uroczystość to obchody Dnia Pluszowego Misia, dzieci w pięknej misiowej scenerii razem z wychowawczyniami brały udział w zabawach i tańcach.

 

Magdalena SzczepaniakPiątek 15 listopada 2019

"Szkoła Pamięta" - dziękujemy za udział w akcji! PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 15 listopada 2019 19:08
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br.

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Załącznik - Dyplom „Szkoła pamięta”

 


Na pomoc psom PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 15 listopada 2019 19:01
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej uczniowie klasy Vb spotkali się w ważnej sprawie z wolontariuszką działającą na rzecz pomocy dla zwierząt. Spotkanie             to traktujemy jako początek współpracy i już planujemy szerzej zakrojoną akcję pomocy psom przebywającym w schronisku. Szczegóły tej akcji zostaną podane po ustaleniu formy i zakresu pomocy. Poniżej natomiast można przeczytać sprawozdanie uczniów klasy Vb, napisane na lekcji języka polskiego.

Dnia 13 listopada 2019 r. nasza klasa Vb wraz z nauczycielkami – p. Justyną Jasik i p. Dajaną Lewandowską uczestniczyła w spotkaniu z panią Anetą Werwińską, która adoptowała dwa psy                      ze schroniska dla zwierząt. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Szlichtyngowej. Rozpoczęło się kilka minut po godzinie 8 rano i trwało około 40 minut.
Na początku p. Alicja Markiewicz z biblioteki miejskiej powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie głos zabrała p. Werwińska. Opowiadała o psach przebywających w schronisku „Gaja- Hotel dla Psów” niedaleko Jawora w województwie dolnośląskim. Pani Aneta współpracuje z fundacją „Dalmatyńczyki w Potrzebie”, więc opowieściom towarzyszyły zdjęcia czworonogów. Zadawaliśmy również pytania dotyczące psów. Na zakończenie przekazaliśmy „prezenty” dla zwierzaków: koce, ręczniki, przysmaki itp.
Spotkanie uważamy za udane i pouczające, ponieważ dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat życia i opieki nad bezdomnymi zwierzętami czekającymi  na adopcję.

 

Zdjęcia udostępniła Pani A. Markiewicz

GALERIAPiątek 08 listopada 2019

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 08 listopada 2019 21:14
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Z tej okazji 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się spektakl słowno – muzyczny pt. „Pisk Białego Orła” w wykonaniu uczniów kl. VI – VIII.

Fabuła spektaklu osnuta została wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Rodzina ukrywa w swoim domu poetę, który odwołując się do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje umacnia patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego pisk i pióra nie pozwalają tracić nadziei na odzyskania wolności.

Tematycznie przygotowana dekoracja i stroje naszych aktorów umiejętnie przeniosły nas do minionych czasów. Na szczególną uwagę zasługują pieśni patriotyczne, które w piękny i profesjonalny sposób wykonali nasi uczniowie: Hubert Wernicki, Michalina Szpatowicz, Martyna Kędzierska, Zofia Kołata, Honorata Wieczorek, Maja Lis i Szymon Burnecki.
Wydarzenie to było dla nas lekcją patriotyzmu i historii, a także ciągłością pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Jeszcze raz dziękujemy naszym uczniom za piękne przedstawienie i wielkie zaangażowanie w ten spektakl, który został przyjęty z entuzjazmem przez naszą zbiorowość szkolną.
Organizatorzy : E. Maćkowiak, D. Janus, A. Medyńska

Nasza szkoła wzięła też udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu narodowego.

GALERIA


GMINNY DZIEŃ SENIORA PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
piątek, 08 listopada 2019 07:31
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

"Zdrowia, szczęścia i słodyczy tego dziś zerówka życzy!

W poniedziałek pomyślności, a we wtorek kosz radości!

W środy, czwartki precz zmartwienia!

Niech i w piątki strapień nie ma!

Na soboty i niedziele życzymy odpoczynku wiele.

To nie koniec życzeń jeszcze !

Emerytury życzymy większej.

Niech Wam życie płynie miło!

Żeby Wam trosk ubyło!"

Podczas uroczystości z okazji "Dnia Seniora", 6-latki z Przedszkola im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej, zaprezentowały się w programie artystycznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Inscenizacja uświadomiła gościom, że lekarstwem na wszelkie ich kłopoty i problemy jest śmiechoterapia. Dzieci były bardzo przekonujące, gdyż seniorzy byli bardzo rozbawieni. Spotkanie to było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci, już od najmłodszych lat szacunku do osób starszych i z pewnością pozostanie w pamięci naszych kochanych Seniorów.

Notatkę sporządziła: Magdalena NalepińskaWtorek 05 listopada 2019

Wycieczka do kopalni miedzi i soli PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 05 listopada 2019 21:55
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

4 listopada klasy trzecie i czwarta z wychowawczyniami: B. Weleszczuk, D. Szuflita – Szenknecht, R. Kokorniak oraz z panem dyrektorem D. Miką udały się do kopalni miedzi i soli Polkowice- Sieroszowice wchodzącej w skład KGHM Polska Miedź S.A. Po terenie kopalni wycieczkę oprowadził pan Radosław Roboski – kierownik powierzchni.

Idąc codzienną drogą do pracy każdego górnika kolejno poznawaliśmy wszystkie pomieszczenia znajdujące się na powierzchni kopalni: biuro przepustek, szatnię hakową, łaźnię, lampownię, cechownię, windę, nadszybie- załadunek rudy. Obejrzeliśmy aparaty ucieczkowe- urządzenia do wytwarzania tlenu. Zostaliśmy oprowadzeni po placu i magazynie kopalni oraz magazynie soli. Poznaliśmy też sprzęt i pracę ratowników na stacji ratownictwa górniczego. Widzieliśmy wystawę obrazującą tradycje górnicze i historię Polskiej Miedzi.
W restauracji Oberża czekała na nas słodka niespodzianka. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał mały albumik ze zdjęciami. Był też upominek dla szkoły- duże bryły soli.
Była to bardzo ciekawa forma poznania z bliska wyjątkowo trudnej i niebezpiecznej pracy górnika.
Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Raczyckiemu za pomoc w organizacji wycieczki.
GALERIA

 


Strona 1 z 2
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 857
Odsłon : 2404429

Archiwum

  • 2019 (55)
  • 2018 (78)
  • 2017 (70)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)