Stycznia 2018

środa 31 stycznia 2018

Zajęcia z projektu z dnia 31.01.2018r. PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
środa, 31 stycznia 2018 16:44
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Wyruszyliśmy w ostatnią podróż na planetę Grosik. Tradycyjnie rozpoczęliśmy ją piosenką " Od grosika do złotówki". w czasie zajęć uczestniczyliśmy w wielu zabawach matematyczno-ruchowych. Wykonaliśmy plakat przedstawiający naszą podróż po planecie Grosik. Pamiętaliśmy też o naszej "kapsule mądrości" do której wrzucamy karteczki z informacjami o tym, czego nauczyliśmy się w czasie pierwszego miesiąca podróży.

Uczniowie klasy II A


Zajęcia z projektu z dnia 23.01.2018r. PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
środa, 31 stycznia 2018 16:33
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

" Wylądowaliśmy" na planecie Grosik. W ramach zajęć poznaliśmy monety i banknoty, pojęcia złoty i grosz, nominał, bilon, awers i rewers oraz mennica i emisja. Nauczyliśmy się liczyć pieniądze. Uczestniczyliśmy w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence " Od grosika do złotówki".

Uczniowie klasy drugiej Aśroda 24 stycznia 2018

II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
środa, 24 stycznia 2018 15:44
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 14 stycznia 2018 roku, w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej, odbył się II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W Przeglądzie brali udział uczniowie naszej szkoły. Swoje umiejętności zaprezentowały uczennice klasy III „b”: Viktoria Mielcarek, Julia Pawlak, Julia Wojtysiak, Emilia Łakomska, które do występu przygotowała pani Karina Rodak. Dziewczynki zaśpiewały w duetach utwory pt: „ Bosy Pastuszek”, „Gore gwiazda Jezusowi”. Na szczególną uwagę zasługuje występ młodej instrumentalistki, Alicji Fartuszyńskiej z klasy IV „b”, która przepięknie zagrała kolędy na wiolonczeli.
Bardzo dziękujemy wszystkim młodym artystom za udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek i reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II na forum gminy.
Notatkę opracowała Karina Piwowar

ZDJECIAWtorek 23 stycznia 2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
wtorek, 23 stycznia 2018 21:32
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

22 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

 

W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki i laurki. Dziękujemy !!!


Udział w projekcie Od grosika do złotówki PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 23 stycznia 2018 14:16
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły
Grosik logo.jpg
W styczniu 2017r. uczniowie klasy IIa naszej szkoły przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa " Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, wydawaniu, oszczędzaniu oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Realizacja projektu trwać będzie aż do zakończenia trzeciej klasy. Uczniowie będą podróżować po planetach z Grosikiem, zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne im do samodzielnego, a równocześnie bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i świadomego gospodarowania własnymi zasobami. W trakcie galaktycznej podróży nauczyciel wraz z uczniami odwiedzą następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka. Każdy z uczniów otrzymał własny " Dziennik podróży", udokumentuje realizację poszczególnych zadań oraz nabyte umiejętności.
Zgłębianie wiedzy finansowej możliwe jest dzięki Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Union Investment.
Wychowawca mgr Małgorzata Bednarska


Niedziela 21 stycznia 2018

JADŁOSPIS PRZEDSZKOLE 22-26.01.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
niedziela, 21 stycznia 2018 19:28
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS

PIONIEDZIAŁEK 22.01.2018

Śniadanie: Chleb razowy i pszenno-żytni z masłem, serek mozzarellą, pomidorem, bazylią, szynka z komina, Kakao, Pół banana (1,7,9)

Obiad: Zupa szpinakowa z jajkiem, Makaron pełnoziarnisty z twarogiem, Sok multiwitamina 100% (1,7,8)

WTOREK 23.01.2018

Śniadanie: Płatki pełnoziarniste z mlekiem, bułki pszenne i orkiszowe z masłem, pastą                   z kiełbasy, rzodkiewki, szczypiorku, Miód lipowy, Marchew do chrupania (1,7,9)

Obiad: Rosół z makaronem i natką pietruszki, Szynka w sosie własnym, Kasza orkiszowa, Surówka z modrej kapusty, jabłka i marchewki, Kompot śliwkowo-truskawkowy (1,3,7,8)

ŚRODA 24.01.2018

Śniadanie: Sałatka makaronowa /makaron , ogórek zielony, kukurydza, koperek, polędwica drobiowa, sos jogurtowy z nutą czosnku/ Pieczywo mieszane z masłem i polędwicą sopocką, Kakao, Pomarańcza (1,7,9)

Obiad: Zupa kalafiorowo-marchewkowa z koperkiem, Gołąbki z  ryżem naturalnym w sosie pomidorowym,  Ziemniaki, Kompot jabłkowy  (1,7,8)

CZWARTEK 25.01.2018

Śniadanie: Chleb kujawski i na zakwasie z masłem, serem żółtym, jajkiem i ogórkiem kiszonym, Mleko czekoladowe (1,3,7)

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, Udziec z kurczaka pieczony, Ziemniaki ,Surówka z białej rzepy, marchewki i kukurydzy, Kompot z czarnej porzeczki (1,7,8)

 

PIĄTEK 26.01.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, Pasta z łososia i twarogu, Pasztet drobiowy Kolorowa papryka do chrupania, Mleko, Herbata owocowa z miodem naturalnym (1,3,4,7)

Obiad: Barszcz czerwony zabielany na indyku, Pierogi ruskie ze śmietaną, Kompot wieloowocowy, Jabłko (1,3,7,8)

 

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie.          Sporządziła: Marlena MichalskaWtorek 16 stycznia 2018

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 16 stycznia 2018 13:53
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 21 grudnia 2017r., odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne pt.: „Bombka świąteczna”. W zajęciach wzięło udział czternaścioro chętnych uczniów z klas IV i V. Zadaniem dzieci było wykonanie bombki choinkowej według własnego pomysłu, przy pomocy materiałów takich jak: brokat, cekiny, koraliki, kolorowe piórka, pompony dekoracyjne, kryształki, wstążki, sznurek, juta, barwione kamyczki, styropianowe kule. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością przy tworzeniu. Atmosfera podczas warsztatów była wyśmienita i sprzyjała pracy. Powstało wiele pięknych i oryginalnych ozdób świątecznych, które każdy uczestnik, po zajęciach, mógł zabrać ze sobą do domu.
Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Szlichtyngowa, udział w warsztatach był bezpłatny, za co serdecznie dziękujemy pani dyrektor Biblioteki - Annie Neć.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za przybycie i zaangażowanie w pracę.
Karina Piwowar
ZDJECIA

FILMIK


WYSTAWA DOM MOICH MARZEŃ PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 16 stycznia 2018 13:40
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku, odbyła się w naszej szkole wystawa pt.: „ Dom moich marzeń”. Prace w formie makiet wykonali uczniowie klas IV, przy wykorzystaniu materiałów codziennego użytku. Były to między innymi: zużyte opakowania, pudełka, kartoniki, zakrętki, skrawki materiałów, kubeczki, sznurek, zapałki, patyczki itp. Wystawie towarzyszyło również hasło: „ Nie ma śmieci- są surowce”. Celem zadania plastycznego, a następnie ekspozycji makiet, było uwrażliwienie młodych artystów na materiały uznawane za nieprzydatne, takie, które często wyrzucamy. Dzieci uświadomiły sobie, że mogą te przedmioty wykorzystać ponownie, zmieniając ich pierwotną funkcję i nadać im nowy sens.
Karina Piwowar

ZDJECIAPoniedziałek 15 stycznia 2018

Wizyta w Domu Dziecka we Wschowie PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:06
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Nie od dziś wiadomo,że prezenty choćby najskromniejsze podarunki, stanowią odzwierciedlenie naszych najskrytszych marzeń. Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie wyjątkowy czas, kiedy można spełnić marzenia niejednego dziecka. Uczniowie klasy drugiej i klas trzecich wraz z wychowawczyniami M. Bednarską, B. Mech i K. Rodak w dniu 21 grudnia 2017r. w godzinach popołudniowych obdarowali dzieci z Domu Dziecka we Wschowie  prezentami. Były to paczki wypełnione słodyczami, owocami i oczywiście zabawkami.Poza podarunkami odbyło się wspólne kolędowanie. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Dzieci podczas naszej wizyty traktowały nas, jak swoich przyjaciół, co było wzruszającym przeżyciem dla nas.


JADŁOSPIS PRZEDSZKOLE 15-19.01.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
poniedziałek, 15 stycznia 2018 00:00
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS

PIONIEDZIAŁEK 15.01.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem ekstra, kiełbasą jałowcową, ogórkiem kiszonym                         i czerwoną cebulką, Twarożek „Łaciaty”, Rzodkiewka , Pół gruszki, Mleko czekoladowe (1,7,9)

Obiad: Zupa grochowa z kiełbasą, Naleśniki z mąką pełnoziarnistą i twarogiem waniliowym, polane czekoladą, Sok tłoczony 100%(1,7,8)

WTOREK 16.01.2018

Śniadanie: Musli „Sante”z mlekiem, bułki pszenne i z ziarnami z masłem, wędliną -kurczakiem gotowanym, pomidor, szczypiorek, Sok owocowy 100% bez cukru (1,5,7,9)

Obiad: Zupa grysikowa z natką pietruszki, Kotlet schabowy, Ziemniaki z koperkiem, Surówka  z młodej kapusty, ogórka i koperku, Kompot wieloowocowy (1,5,7,8)

ŚRODA 17.01.2018

Śniadanie: Parówki z szynki na gorąco, Ketchup „Pudliszek dla dzieci”, Chleb słonecznikowy na zakwasie z masłem i serem żółtym, Mieszanka kiełków, Jabłko, Herbata owocowa naturalna z miodem(1,7,9)

Obiad: Zupa jarzynowa na drobiu, Knedle z truskawką i jogurtem naturalnym, Kompot                        z czarnej porzeczki(1,7,8)

CZWARTEK 18.01.2018

Śniadanie: Chleb z lnem i na zakwasie z masłem, pasta z kurczaka, sałata masłowa, kiełbasa          z szynki, ogórek kiszony, Kakao   (1,3,7)

Obiad: Zupa ziemniaczana, Spaghetti bolognese, Kalafior z masłem i bułką, Kompot rabarbarowo-truskawkowy, Banan (1,7,8)

 

PIĄTEK 19.01.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, Twarożek z rzodkiewką, ogórkiem zielonym                                               i szczypiorkiem, polędwica drobiowa, Mandarynka, Mleczna kawa zbożowa(1,3,7)

Obiad: Krupnik z jarzynami i koperkiem, Filet z miruny smażony, Ziemniaki, Surówka z selera   i marchewki, Kompot agrestowo-truskawkowy (1,7,8)

 

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie.          Sporządziła: Marlena Michalska


Strona 1 z 2
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 778
Odsłon : 1598775

Archiwum

  • 2018 (47)
  • 2017 (79)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)
  • 2010 (106)
  • 2009 (121)