2018

Poniedziałek 08 października 2018

100 - lecie odzyskania niepodległości PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
poniedziałek, 08 października 2018 18:36
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

W 2018 roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Poznaniu z tej okazji zorganizowała trzy  wystawy historyczne.
,,Poznański Czerwiec”, ,,Polska walcząca” i ,,Stan wojenny1981”
Pierwszą z nich można było obejrzeć do końca września, z czego skorzystali uczniowie naszej szkoły. Do zwiedzania wystaw zachęcamy również  wszystkie szkoły naszej gminy i mieszkańców.
Wystawy można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Szlichtyngowej.
Urzędowi Miasta i Gminy Szlichtyngowa dziękujemy za udostępnienie GOK-u.
Zapraszamy!


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
poniedziałek, 08 października 2018 18:22
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 21.09.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Komisja w składzie:
- Walenczak Dominika;
- Wojciechowska Oliwia;
- Czyczyk Aleksandra;
- Szpatowicz Maja;
- Pani Moskalewicz Elżbieta,
wyłoniła zwycięzców:

I Miejsce: Fartuszyński Kacper - 116 głosów;
II Miejsce Szmyt Julita- 16 głosów;
III Miejsce Zalewski Mateusz - 15 głosów

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekunowie S.U.:
Renata Kokorniak, Elżbieta Moskalewicz

ZDJECIANiedziela 07 października 2018

JADŁOSPIS PRZEDSZKOLE 08-12.10.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
niedziela, 07 października 2018 19:01
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS

PIONIEDZIAŁEK 08.10.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem , mieszanką sałat, szyneczką z indyka, Papryka żółta             i czerwona, Kanapki z jajkiem gotowanym i szczypiorkiem, Śliwki, Kakao z miodem (1,3,6,7,9 *)

Obiad: Krupnik z jarzynami, mięsem i koperkiem, Pyzy na parze z sosem jagodowo- jogurtowym Lemoniada pomarańczowo- cytrynowa  z miętą /pomarańcze, cytryny, miód, świeża mięta/ (1,7,8)

WTOREK 09.10.2018

Śniadanie: Zupa mleczna z makaronem, bułki pszenne i z ziarnami z masłem, polędwicą drobiową, ogórkiem zielonym i szczypiorkiem, Arbuz, Herbata dzika róża z miodem (1,7,9)

Obiad: Kapuśniak, Kotlet mielony , Ziemniaki, Mizeria z ogórka zielonego                                                   i rzodkiewki z jogurtem  greckim, Kompot z czarnej porzeczki (1,3,7,8)

ŚRODA 10.10.2018

Śniadanie: Parówki z szynki na gorąco, Ketchup „Pudliszek dla dzieci”, Chleb żytni                                   i  na zakwasie z masłem i żółtym serem, Pomidorki koktajlowe, Owoc, Herbata żurawinowa                    z miodem (1,6,7,9 *)

Obiad: Zupa grochowa z kiełbasą z szynki, Knedle ze śliwką , Marchew z sokiem                                 z pomarańczy, Kompot wiśniowy (1,3,7,8)

CZWARTEK 11.10.2018

Śniadanie : Sałatka brokułowa, Chleb z lnem i na zakwasie z masłem ,Twarożek z rzodkiewką, Kiełbasa z szynki, Ogórek kiszony, Owoc, Mleczna kawa zbożowa z miodem (1,6,7,9 *)

Obiad: Rosół z makaronem i natką pietruszki, Udziec z indyka w sosie własnym, Kasza perłowa, Sałatka z buraczka czerwonego, Fasolka szparagowa z masłem,  Kompot z czarnej porzeczki (1,3,7,8)

PIĄTEK 12.10.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, Pasta z soczewicy i suszonych pomidorów, Wędlina-kurczak gotowany, Ogórek kiszony, Mieszanka orzechów i owoców goi, Kakao z miodem, (1,3,5,6,7 *)

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, Filet rybny, Ziemniaki, Surówka z modrej kapusty, jabłka, marchewki , Kompot  gruszkowy (1,3,4,7,8)

 

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie.          Sporządziła: Marlena MichalskaPiątek 05 października 2018

Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 05 października 2018 19:48
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”
Te słowa przypisuje się wielu osobom – niektóre źródła wymieniają tu J.W. Goethe, inne mówią o ukraińskich poetach albo cytują to jako słowackie przysłowia.
W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26. września Europejskim Dniem Języków (EDJ). Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.
Także w naszej szkole, jak co roku zorganizowany został uroczysty apel poświęcony nauce języków. Uczniowie klas VI przedstawili wierszyki dotyczące krajów europejskich a uczennica klasy IV przedstawiła korzyści wynikające z uczenia się języków obcych. Przedstawiciele klas IV-VIII mogli wykazać się wiedzą i znajomością krajów europejskich we wspólnej zabawie. Uczniowie z łatwością poradzili sobie z odpowiedziami na pytania.
Każdy uczestnik biorący udział w zabawie został nagrodzony oceną celującą.
Apel został uwieńczony życzeniami przedstawicieli S. U., skierowanymi do wszystkich chłopców, z okazji ich święta. Chłopcy z każdej klasy otrzymali lizaki. Wszyscy uczestnicy rozeszli się w pogodnej atmosferze.
Irena Grycz
Monika Romaniuk-Garcarz

ZDJECIA


Grosikowe wspomnienia PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
piątek, 05 października 2018 19:45
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Grosikowe wspomnienia - po letnich wakacjach uczniowie klasy IIIA kontynuują projekt"Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". W ciągu siódmego miesiąca, podczas Grosikowych wspomnień utrwalili poznane pojęcia ,poznali euro- walutę krajów należących do Unii Europejskiej, doskonalili umiejętności racjonalnego gospodarowania własnym budżetem, usystematyzowali wiedzę na temat bezpiecznego przechowywania pieniędzy oraz bezpiecznego zachowania się w szkole i w drodze do szkoły.
Uczniowie klasy IIIAWtorek 25 września 2018

JADŁOSPIS 24-28.09.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
wtorek, 25 września 2018 21:44
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS-PRZEDSZKOLE


PONIEDZIAŁEK 24.09.2018

Śniadanie: Chleb graham, pszenno- żytni z masłem, polędwicą tradycyjną, ogórkiem gruntowym, rzodkiewką i szczypiorkiem, Mleczna kawa zbożowa z miodem lipowym, Nektarynka (1,7,9 *)

Obiad: Zupa jarzynowa  na drobiu z koperkiem, Pyzy na parze z sosem truskawkowo- jogurtowym, Kompot  gruszkowy (1,3,7,8)

WTOREK 25.09.2018

Śniadanie: Owsianka na mleku, Bułki pszenne i orkiszowe z masłem, szynką z piersi drobiowej, pomidorem i szczypiorkiem ,Herbata owocowa z miodem, Śliwka (1,7,9 *)

Obiad: Rosół z makaronem z jaj przepiórczych i natką pietruszki, Kotlet schabowy, Fasolka szparagowa z masłem i bułką, Kompot wieloowocowy (1,3,7,8)

ŚRODA 26.09.2018

Śniadanie: Sałatka ryżowa / ryż, jajko, ogórek zielony, rzodkiewka, polędwica drobiowa, kukurydza, szczypior, śmietana, majonez/ Pieczywo z masłem, ser żółty, szynka gotowana, Kakao  (1,3,7,9 *)

Obiad: Zupa ogórkowa z mięsem i koperkiem, Makaron pełnoziarnisty z twarogiem waniliowym  i sosem leśnym /jagody, maliny, truskawki, skrobia, cukier/ Kompot rabarbarowo- jabłkowy (1,7,8)

CZWARTEK 27.09.2018

Śniadanie: Chleb razowy z ziarnami i pszenno- żytni z masłem, Jajko , Ser czosnkowy, Pomidorki koktajlowe, Kalarepka i jabłko do chrupania, Mleko czekoladowe (1,4,7,9)

Obiad: Zupa kalafiorowa, Potrawka z kurczaka z jarzynami i natką pietruszki, Ryż brązowy, Surówka z kapusty białej, ogórka zielonego i koperku, Kompot z czarnej porzeczki  (1,7,8)

PIĄTEK 28.09.2018

Śniadanie: Pieczywo z masłem i twarożkiem z ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, Kabanosy, Marchew  do chrupania, Kakao (1,3,7,9 *)

Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, Kotlet rybny mielony /Filet z miruny, jajko, bułka tarta, przyprawy/  Ziemniaki z koperkiem, Surówka  z selera, orzecha włoskiego i rodzynek , Kompot truskawkowo- agrestowy(1,3,4,5,7,8)

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie. Sporządziła: Marlena Michalska


Odwiedziny pana policjanta PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
wtorek, 25 września 2018 09:39
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

24 września najstarszą grupę przedszkolną odwiedził pan policjant Paweł Ciesielski, celem wizyty była pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i poza nim.

 

 

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i myślę, że wyciągnęły odpowiednie wnioski ze spotkania a pana Pawła zapraszamy za rok.

Magdalena Szczepaniak

ZOBACZ ZDJĘCIASobota 22 września 2018

Spotkanie z państwem Marią i Andrzejem Perlak PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
sobota, 22 września 2018 18:59
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 17.09.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z państwem Marią i Andrzejem Perlak.
Państwo Perlak przedstawili uczniom klas V – VIII dzieje i życiorysy ludzi, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
Podczas ciekawej prezentacji opowiedzieli życiorys dr Władysława Morasiewicza. Swoim wystąpieniem bardzo zainteresowali uczniów naszej szkoły, którzy chętnie zadawali pytania o tych ciężkich czasach w których musieli żyć, pracować, wychowywać dzieci.
Na koniec spotkania gromkimi brawami i bukietem biało czerwonych kwiatów uczniowie i nauczyciele serdecznie podziękowali za pokazanie prawdziwej historii.

Daniel Mika

ZDJECIAWtorek 04 września 2018

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 04 września 2018 20:12
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

POBIERZ PLIKCzwartek 30 sierpnia 2018

Informacja Dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
czwartek, 30 sierpnia 2018 19:46
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 03.09.2018r. dzieci 6 letnie zaczynają zajęcia o godzinie 7.30 w swoich salach w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej:

1.    Grupa 0a – zajęcia w klasie pani Barbary Mech,
2.    Grupa 0b – zajęcia w klasie pani Magdaleny Szczepaniak (I piętro ).


Strona 3 z 8
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 856
Odsłon : 2338262

Archiwum

  • 2019 (54)
  • 2018 (78)
  • 2017 (70)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)